€ / EUR

Vyberte menu

logo

ZÁKLADNÁ SADA - DÝCHAJ

UŠETRÍTE

circle-empty-check icon 100% prírodný a čistý esenciálny olej

circle-empty-check icon 6 ks esenciálnych olejov v balení

circle-empty-check icon Cenovo výhodné balenie

circle-empty-check icon Ideálny kombinácia pre dýchací systém

Výrobca: PLANT THERAPY
Dostupnosť: NIE JE SKLADOM
74.20
KS

 

ZÁKLADNÁ SADA – DÝCHAJ

Nadýchnite sa. Vydýchnite. Dýchajte ľahko! Set Dýchaj obsahuje šesť úžasných éterických olejov, ktoré podporujú riešiť dýchacie ťažkosti a podporujú čistý vzduch vo vašej domácnosti: citrónová tráva, levanduľa, eukalyptus globulus, sladký pomaranč, mäta pieporná a čajovník sú presne to, čo potrebujete, aby ste mohli jasne a hlboko dýchať.

 

 

Citrónová tráva

Citrónová tráva posilňuje krvný obeh a zlepšuje trávenie. Zlepšuje koncentráciu a pamäť.

Lemongrass v preklade citrónová tráva  je známa tým, že je užitočným doplnkom vonkajších postrekov. Keď je rozptýlená, osviežuje a dezodoruje a zároveň povznáša ducha. Môže sa tiež pridať, dobre nariedená do nosného oleja, aby sa posilnila krvný obeh.

Zrýchľuje metabolizmus a teda napomáha aj lepšiemu tráveniu. Tiež sa odporúča pri žalúdočných problémoch a nechutenstve.

Citrónová tráva obsahuje citral,  ktorý je silný senzibilizátor pokožky, preto je veľmi dôležité používať citrónovú trávu v správnom riedení. Pri správnom riedení je vynikajúca proti bolesti a bolesti spôsobenej starnutím. Vyskúšajte 2 kvapky citrónovej trávy v dvoch čajových lyžičkách (10 ml) nosného oleja spolu s 2 kvapkami levandule alebo majoránky na upokojenie svalov. V difuzéry na 100 ml odporúčame 2 kvapky.

Levanduľa

Levanduľa je najznámejšia z esenciálnych olejov a to z dobrého dôvodu.  Tento esenciálny olej má úžasné revitalizačné a upokojujúce účinky, pomáha relaxovať a zlepšiť spánok. To je dôvod, prečo sa dlhodobo drží v rebríčku ako bestseller.  Esenciálny olej z levandule je známy svojimi mnohými prospešnými vlastnosťami vrátane podpory pokoja, relaxácie a uvoľnenia nervového napätia.

Levanduľa je dobre známa pre svoju schopnosť tlmiť bolesť. Za tieto účinky sú zodpovedné hlavné chemické zložky - linalool a linalyl acetát. 

Môže sa tiež pridať do základného oleja, aby sa znížil výskyt jaziev a vrások a aby sa zmiernili zmeny v integrite pokožky, napríklad počas slnečného žiarenia alebo menšieho popálenia pri varení.

Levanduľový olej dokáže zmierniť začervenanie, opuchy, je veľmi vhodný pri ľahkých popáleninách, uhryznutí a uštipnutí. Levanduľa má za sebou dlhú históriu, pokiaľ ide o jej upokojujúce a utišujúce účinky na nervový systém, napr. štúdie dokázali, že rozptýlenie levandule vo svojom domove znižuje u žien po pôrode postnatálnu depresiu alebo úzkostné poruchy.

Levanduľový olej je obľúbený pri problémoch so spánkom, pri strese, úzkosti a nervozite. Výrazne znižuje symptómy posttraumatického stresu, čo dokazujú aj štúdie.

Rozrieďte pár kvapiek v základnom oleji a použite na pleť. Levanduľový olej je vynikajúci na všetky typy pleti. Je protizápalový, antibakteriálny, dezinfekčný a regeneračný. Vhodný na použitie pri akné, drobných rankách, zápaloch.

Rozptyľujte difúzerom  30-60 minút pred spaním, aby ste podporili pokoj a relaxáciu. Na lokálne použitie zriedený na 2-5% v základnom oleji podľa vášho výberu (napr. kokosový alebo mandľový), naneste na pokožku. Levanduľa sa dobre kombinuje s mnohými inými esenciálnymi olejmi vrátane Bergamotu, Neroli, Patchouli, Rose Absolute a Sandalwood, vďaka čomu je vynikajúcim doplnkom k produktom, ako sú pleťové vody a prísady do kúpeľa.

TIP: Pre lepšie upokojenie pred spaním si urobte relaxačný kúpeľ a následne rozptýľte difúzerom v spálni, pre rozptýlenie stresujúcich myšlienok a upokojenie.
Ak pociťujete napätie vmasírujte zriedený olej do krčnej chrbtice.

Eucalyptus

Eukalyptus Globulus je jedným z najznámejších esenciálnych olejov na svete a je všeobecne známe, že pomáha pri problémoch s dýchaním.

Je to jeden z najlepších éterických olejov pre bolesť v hrdle, kašeľ, sezónne alergie a bolesti hlavy. Eukalyptus má schopnosť stimulovať imunitu, zabezpečiť antioxidačnú ochranu a zlepšiť dýchanie. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je 1,8-cineol (alebo eukalyptol), ktorý pomáha zmierniť zápalové prejavy chronickej bronchitídy. Uľahčuje dýchanie pri upchatom nose. Eukalyptový olej je jedným z najefektívnejších esenciálnych olejov na kašeľ, pretože funguje ako expektorant — pomáha pri uvolňovaní hlienu z dýchacieho traktu. Môže byť tiež účinný na sezónne alergie.

Eukalyptus Globulus je účinný aj ako podpora pri bolestiach svalov a kĺbov pri občasnom nadmernom  cvičení v telocvični alebo namahaných kĺboch spojených s procesom starnutia.

Eukalyptus je tiež dobre známy svojou schopnosťou bojovať proti bakteriálnym, vírusovým a plesňovým infekciám. Pomáha znížiť zápal, či opuch. Zmierňuje bolesť hlavya to hlavne v kombinácii s mätovým olejom.

Eukalyptus môže stimulovať zdravý obeh, čím do tela dodáva pocit tepla. Môže byť tiež účinný pri stimulácii mentálnej energie.

Po dlhom dni pridajte niekoľko kvapiek eukalyptu do 1 polievkovej lyžice základného oleja a 1/2 šálky soli rozpustenej v teplej vode; namočte nohy a vychutnajte si osviežujúci, omladzujúci kúpeľ nôh, ktorý Vás zbaví preťaženia po náročnom dni.

Z týchto dôvodov je eukalyptus jednoznačne jedným z najvšestrannejších esenciálnych olejov. Povzbudzuje a povznáša ak je difúzovaný do priestoru. Zmierňuje psychické vyčerpanie a rozjasňuje myseľ.

Vhodné na použitie na inhalovanie - do parného hrnca alebo inhalátora. Max 1-2 kvapky.  Táto metóda nie je bezpečná pre malé deti. Prípadne zmiešajte pri 5% riedení v základnom oleji alebo balzame a použite na natieranie na  hrudník, aby ste podporili čisté dýchanie a znížili preťaženie.

 

Sladký pomaranč

Pomarančový esenciálny olej ponúka intenzívnu sviežu citrusovú arómu, ktorá povznáša a dodáva energiu, pričom zároveň zmierňuje obavy a napätie. Vynikajúci proti stresu do osobného inhalátora. 

Ako vedľajší produkt pri výrobe pomarančovej šťavy sa pomarančová esencia líši od pomaranča sladkého (Orange Sweet) vďaka svojej silnej šumivej,
ovocnej hornej tónine a ďalších aldehydov (približne 0,5%). Chemický profil je inak takmer totožný s pomarančom sladkým (Orange sweet) a ponúka rovnaké povznášajúce výhody.

Použite pomarančový esenciálny olej na zvýraznenie akejkoľvek inej vôňe. Pridajte 3 kvapky pomarančovej esencie, 3 kvapky grapefruitu ružového a 3 kvapky mandarínky do difúzera,
ktorý vám poskytne nezabudnuteľný a povznášajúci zážitok. Na lokálnu aplikáciu zrieďte so základným olejom (napr.kokosový olej) na 1-3%. Vzhľadom na intenzívnu vôňu tejto esencie neodporúčame na priame inhalovanie. 

POUŽITIE: Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 3 kvapky esenciálneho olej, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 3 kvapky

Viac info o pomarančovom esenciálnom oleji nájdete v našom Blogu

 

Mäta prieporná

Mäta prieporná je bylina, ktorá rastie v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Táto listová rastlina rastie blízko zeme a vytvára hladké, tmavo zelené listy so zhlukmi malých ružovkastých kvetov.

Je to olej radosti, dodáva optimizmus a pomáha ľahšie zvládnuť emocionálne vypätie, bolesť a stres. Očisťuje myseľ a je nápomocný pri mentálnom výkone.

Esenciálny olej z mäty je vhodný pri únave, depresii, hystérii, reumatizme, horúčke. Pomôže pri dýchacích problémoch tým, že uvoľňuje dýchacie cesty. Má antimikrobiálne, antivírusové a antioxidačné vlastnosti (3). Vďaka týmto účinkom, inhalácia esenciálneho oleja a naparovanie priaznivo pôsobí na pokožku a sliznice. Je vhodný v lete na ochladenie pokožky celého tela.

Peppermint, ktorý pochádza z Indie, sa používa po stáročia pre svoje revitalizačné vlastnosti. Parnou destiláciou z listov mäty, vytvára éterický olej silnú aromatickú vôňu, ktorá má sviežu, chladnú a trávnatú vôňu. Táto vôňa osviežuje zmysly, pretože podporuje energiu a bdelosť. Mäta pieporná je osviežujúci a povzbudzujúci olej, ktorý upokojuje a osvieti.

Esenciálny olej mäty piepornej má na pokožku revitalizačný a na dotyk úžasný účinok práve vďaka obsahu mentolu. Peppermint je cenným doplnkom každej domácnosti.

Použitie: Mäta pieporná môže byť zriedená v základnom oleji (napr.kokosový olej) a aplikovaná na spánky a krk, keď pociťujete napätie. Pridajte pár kvapiek do základného oleja, dobre zrieďte na uvoľňujúcu masáž. Použite do difúzera pri bolestiach brucha. Na konci dlhého a stresujúceho dňa vyskúšajte zábal na nohy, pridajte pár kvapiek do nádoby s teplou vodou.

Čajovník

Esenciálny olej Tea Tree je jedným z najpopulárnejších éterických olejov, a to z dobrého dôvodu. Pochádza z Austrálie a bežne sa používa na celom svete na rôzne účely. Má liečivú, drevitú arómu a je vynikajúcim doplnkom prírodných sprejov na čistenie domácnosti a dokáže vyčistiť a osviežiť zatuchnuté oblasti.

V Austrálii sa používa po celých 100 rokov a už viac ako sedem desaťročí je dokumentovaný v lekárskych štúdiách pre schopnosť ničiť mnohé kmene baktérií, vírusov a húb.

Funguje ako silný dezinfekčný prostriedok a zároveň je dostatočne šetrný k pokožke, bojuje proti kožným infekciám a rôznym podráždeniam.

Hlavné aktívne zložky čajovníka obsahujú monoterpenoly, monoterpény a seskviterpény. Tieto zlúčeniny poskytujú čajovníkovému oleju svoju antibakteriálnu, protivírusovú a antifungálnu aktivitu.  To je dôvod, prečo sa olej z čajovníka bežne používa aromaticky a lokálne na ničenie baktérií, na boj proti infekciám, ekzémom a na upokojenie kože.

Ďalším benefitom používania tea tree oleja sú vlasy bez lupín, vie upokojiť svrbivú pokožku hlavy.

Pridajte čajovník do rozprašovacej fľaše bieleho octu alebo destilovanej vody, na boj s plesňou v teplej a zaparenej kúpeľni. Zrieďte čajovník v základnom oleji (napr. kokosový alebo mandľový olej) a aplikujte priamo na problémovu pokožku. Rozptyľovanie čajovníka difúzerom v období sezónnych chorôb podporuje zdravšiu kvalitu ovzdušia v domácnosti. Difúzujte v miestnosti, či už v práci, škole alebo doma, pokiaľ chcete zlepšiť dýchanie, uvoľňuje upchaté dýchacie cesty, a dezinfikuje vzduch. Inhalovanie pomáha pri zápaloch dutín, zlepšuje sekréciu hlienu.

POUŽITIE: Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 5 kvapky esenciálneho olej, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 3 kvapky, čistenie domácnosti, dezinfekcia a čistota.

Viac o účinkoch a použití esenciálneho oleja čajovník si prečítajte na našom blogu