logo

ZÁKLADNÁ SADA - DOMÁCNOSŤ

UŠETRÍTE

circle-empty-check icon 100% prírodný a čistý esenciálny olej

circle-empty-check icon 6 ks esenciálnych olejov v balení

circle-empty-check icon Cenovo výhodné balenie

circle-empty-check icon Ideálna kombinácia

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
Kód: SET062020
Dostupnosť: IHNEĎ ODOSIELAME
82.40
ks

Základna sada šiestich jednozložkových esenciálnych olejov, ktoré sa dajú ľahko a efektívne kombinovať. Podporuju zdravie celej rodiny a spríjemňujú rodinné chvíle. Darčeková sada je dodávaný v bielej papierovej krabičke.

LEVANDUĽA

Levanduľa je najznámejšia z esenciálnych olejov a to z dobrého dôvodu.  Tento esenciálny olej má úžasné revitalizačné a upokojujúce účinky, pomáha relaxovať a zlepšiť spánok. To je dôvod, prečo sa dlhodobo drží v rebríčku ako bestseller.  Esenciálny olej z levandule je známy svojimi mnohými prospešnými vlastnosťami vrátane podpory pokoja, relaxácie a uvoľnenia nervového napätia.

Levanduľa je dobre známa pre svoju schopnosť tlmiť bolesť. Za tieto účinky sú zodpovedné hlavné chemické zložky - linalool a linalyl acetát. 

Môže sa tiež pridať do základného oleja, aby sa znížil výskyt jaziev a vrások a aby sa zmiernili zmeny v integrite pokožky, napríklad počas slnečného žiarenia alebo menšieho popálenia pri varení.

Levanduľový olej dokáže zmierniť začervenanie, opuchy, je veľmi vhodný pri ľahkých popáleninách, uhryznutí a uštipnutí. Levanduľa má za sebou dlhú históriu, pokiaľ ide o jej upokojujúce a utišujúce účinky na nervový systém, napr. štúdie dokázali, že rozptýlenie levandule vo svojom domove znižuje u žien po pôrode postnatálnu depresiu alebo úzkostné poruchy.

Levanduľový olej je obľúbený pri problémoch so spánkom, pri strese, úzkosti a nervozite. Výrazne znižuje symptómy posttraumatického stresu, čo dokazujú aj štúdie.

Rozrieďte pár kvapiek v základnom oleji a použite na pleť. Levanduľový olej je vynikajúci na všetky typy pleti. Je protizápalový, antibakteriálny, dezinfekčný a regeneračný. Vhodný na použitie pri akné, drobných rankách, zápaloch.

Rozptyľujte difúzerom  30-60 minút pred spaním, aby ste podporili pokoj a relaxáciu. Na lokálne použitie zriedený na 2-5% v základnom oleji podľa vášho výberu (napr. kokosový alebo mandľový), naneste na pokožku. Levanduľa sa dobre kombinuje s mnohými inými esenciálnymi olejmi vrátane Bergamotu, Neroli, Patchouli, Rose Absolute a Sandalwood, vďaka čomu je vynikajúcim doplnkom k produktom, ako sú pleťové vody a prísady do kúpeľa.

TIP: Pre lepšie upokojenie pred spaním si urobte relaxačný kúpeľ a následne rozptýľte difúzerom v spálni, pre rozptýlenie stresujúcich myšlienok a upokojenie.
Ak pociťujete napätie vmasírujte zriedený olej do krčnej chrbtice.

EUCALYPTUS

Eukalyptus Globulus je jedným z najznámejších esenciálnych olejov na svete a je všeobecne známe, že pomáha pri problémoch s dýchaním.

Je to jeden z najlepších éterických olejov pre bolesť v hrdle, kašeľ, sezónne alergie a bolesti hlavy. Eukalyptus má schopnosť stimulovať imunitu, zabezpečiť antioxidačnú ochranu a zlepšiť dýchanie. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je 1,8-cineol (alebo eukalyptol), ktorý pomáha zmierniť zápalové prejavy chronickej bronchitídy. Uľahčuje dýchanie pri upchatom nose. Eukalyptový olej je jedným z najefektívnejších esenciálnych olejov na kašeľ, pretože funguje ako expektorant — pomáha pri uvolňovaní hlienu z dýchacieho traktu. Môže byť tiež účinný na sezónne alergie.

Eukalyptus Globulus je účinný aj ako podpora pri bolestiach svalov a kĺbov pri občasnom nadmernom  cvičení v telocvični alebo namahaných kĺboch spojených s procesom starnutia.

Eukalyptus je tiež dobre známy svojou schopnosťou bojovať proti bakteriálnym, vírusovým a plesňovým infekciám. Pomáha znížiť zápal, či opuch. Zmierňuje bolesť hlavya to hlavne v kombinácii s mätovým olejom.

Eukalyptus môže stimulovať zdravý obeh, čím do tela dodáva pocit tepla. Môže byť tiež účinný pri stimulácii mentálnej energie.

Po dlhom dni pridajte niekoľko kvapiek eukalyptu do 1 polievkovej lyžice základného oleja a 1/2 šálky soli rozpustenej v teplej vode; namočte nohy a vychutnajte si osviežujúci, omladzujúci kúpeľ nôh, ktorý Vás zbaví preťaženia po náročnom dni.

Z týchto dôvodov je eukalyptus jednoznačne jedným z najvšestrannejších esenciálnych olejov. Povzbudzuje a povznáša ak je difúzovaný do priestoru. Zmierňuje psychické vyčerpanie a rozjasňuje myseľ.

Vhodné na použitie na inhalovanie - do parného hrnca alebo inhalátora. Max 1-2 kvapky.  Táto metóda nie je bezpečná pre malé deti. Prípadne zmiešajte pri 5% riedení v základnom oleji alebo balzame a použite na natieranie na  hrudník, aby ste podporili čisté dýchanie a znížili preťaženie.

ŠKORICA

Tento silný, voňavý olej je veľmi teplý a korenistý. Je úžasný na použitie v hrejivých a anticelulitídnych zábaloch. Poporuje trávenie a chuť do jedla. Pri masáži brucha podporuje trávenie, redukuje plynatosť a bolesti brucha. 

Škorica poskytuje zmiernenie  bolesti zubov a odstránenie zápachu z úst. Olej zo škoricovej kôry sa používa vo farmaceutických prípravkoch a je zahrnutý v ústnych vodách a zubných pastách

Na 100 ml odporúčame 3 kvapky rozptýliť difúzerom. Vhodné na použitie v aromaterapii a reflexnej masáži. 

MÄTA

Mäta prieporná je bylina, ktorá rastie v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Táto listová rastlina rastie blízko zeme a vytvára hladké, tmavo zelené listy so zhlukmi malých ružovkastých kvetov.

Je to olej radosti, dodáva optimizmus a pomáha ľahšie zvládnuť emocionálne vypätie, bolesť a stres. Očisťuje myseľ a je nápomocný pri mentálnom výkone.

Esenciálny olej z mäty je vhodný pri únave, depresii, hystérii, reumatizme, horúčke. Pomôže pri dýchacích problémoch tým, že uvoľňuje dýchacie cesty. Má antimikrobiálne, antivírusové a antioxidačné vlastnosti (3). Vďaka týmto účinkom, inhalácia esenciálneho oleja a naparovanie priaznivo pôsobí na pokožku a sliznice. Je vhodný v lete na ochladenie pokožky celého tela.

Peppermint, ktorý pochádza z Indie, sa používa po stáročia pre svoje revitalizačné vlastnosti. Parnou destiláciou z listov mäty, vytvára éterický olej silnú aromatickú vôňu, ktorá má sviežu, chladnú a trávnatú vôňu. Táto vôňa osviežuje zmysly, pretože podporuje energiu a bdelosť. Mäta pieporná je osviežujúci a povzbudzujúci olej, ktorý upokojuje a osvieti.

Esenciálny olej mäty piepornej má na pokožku revitalizačný a na dotyk úžasný účinok práve vďaka obsahu mentolu. Peppermint je cenným doplnkom každej domácnosti.

Použitie: Mäta pieporná môže byť zriedená v základnom oleji (napr.kokosový olej) a aplikovaná na spánky a krk, keď pociťujete napätie. Pridajte pár kvapiek do základného oleja, dobre zrieďte na uvoľňujúcu masáž. Použite do difúzera pri bolestiach brucha. Na konci dlhého a stresujúceho dňa vyskúšajte zábal na nohy, pridajte pár kvapiek do nádoby s teplou vodou.

 

ROZMARÍN

Používali ho na odháňanie zlých duchov, na ochranu proti infekčným chorobám a moru, ale aj rastlinu vernosti a čestnosti. Je nápomocný pri učení, intelektuálnej práci a zlepšuje pamäť. Podporuje pocit sebaistoty a sebavedomia. Používa sa v kuchyni, v liečiteľstve aj v kozmetike.

Má analgetické, antiseptické, spazmolytické a adstringentné účinky, podporuje cirkuláciu krvi, stimuluje mozgovú činnosť, výborne funguje proti bolestiam hlavy, duševnej únave, celulitíde, lupinám, vypadávaniu vlasov - alopécii, dokazuje to aj štúdia a zlej pamäti. Je vedecky dokázané že rozmarín (aj levanduľa) zlepšujú pamäť. Tiež môže pomocť pri tráviacich problémoch.

Oceníte ho napríklad v zimnom období alebo pri respiračných problémoch, použitím napríklad v difúzeri esenciálny olej môže pomôcť ďri bronchitíde, nádche, prechladnutí, chrípke, respiračným infekciám, sinusitíde

Difúzujte v miestnosti, či už v práci, škole alebo doma, pokiaľ chcete zlepšiť náladu, zabrániť depresii, je výborný na dýchacie cesty, napr. pri nádche. Vyživuje myseľ, pomáha koncentrácií a sústredeniu, zlepšuje pamäť.

CITRÓN

Citrón je jedným z najpoužívanejších olejov vďaka svojej osviežujúcej, energizujúcej a povznášajúcej vôni. Pomáha podporovať zdravý imunitný systém a často sa pridáva do čistiacich prostriedkov na sprej.

Citrónový olej je jedným z najpopulárnejších citrusových éterických olejov, pretože je veľmi všestranný. Hovorí sa mu tekuté slnko. Stimuluje lymfatický systém, pomôže pri čistení pokožky a v boji proti baktériám a plesniam.

Uvoľňuje nevoľnosť - inhalovanie esenciálneho oleja znižuje nevoľnosť a pocit na vracanie. Potvrdila to štúdia do ktorej boli zapojené tehotné ženy.

Vyživuje poškodenú pokožku, hydratuje a zabraňujú starnutiu - štúdie dokazujú, že citrónový olej dokáže znížiť poškodenie buniek voľnými radikálmi vďaka silným antioxidačným účinkom.

Difúzovanie, alebo inhalovanie citrónového oleja zlepšuje náladu a zabraňuje depresii. Vyživuje myseľ, pomáha koncentrácii a sústredeniu. Dodáva chuť do života.

Ráno alebo vždy, keď potrebujete nárazovo dobiť energiu a povzbudiť, rozptýľte difúzerom rovnaké množstvo citrónu a mäty piepornej. Ak chcete použiť na čistenie, pridajte niekoľko kvapiek do svojho obľúbeného čistiaceho prostriedku, ktorý vám pomôže osviežiť a dezinfikovať. Obzvlášť dobré je pridať do kuchynskej sódy na pečenie, aby vaše kúpeľňové alebo kuchynské spotrebiče žiarili!

Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 3 kvapky esenciálneho oleja, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 2 kvapky