logo

VZÁCNE KVETY - Jazmín, Ruža, Neroli

Posledný kus skladom

100% prírodné a čisté esenciálne oleje. Certifikované produkty. 

Najvzácnejšie kvety. Najvzácnejšia darčeková sada. 

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
Kód: PF0220PT
Dostupnosť: na objednávku
189.00 ks

Otvorte tento krásny set a objavte tri z najvzácnejších kvetinových esenciálnych olejov na svete. Naša sada drahých vzácnych kvetových olejov obsahuje 3 fľaštičky po 5 ml Jazmínu. Neroli a Ruže absolute. Každý z týchto jedinečných olejov má hlboké emocionálne účinky.

Jazmín

Botanické meno: Jasminum sambac

Krajina pôvodu: India

Metóda extrakcie: extrakcia rozpúšťadlom

Časť rastliny : kvety

KidSafe: áno

Aróma: hustá olejovitá ovocná vôňa

Kombinácia: Jazmínový esenciálny olej je skvelý aj v kombinácii s: Bergamotom, šalviou, kadidlom, ružou, santalovým drevom, vanilkou, a Ylang Ylangom

Pre topické použitie odporúčame riediť na 4%.

Jazmínový esenciálny olej je jeden z najdrahších olejov na svete, keďže je potrebujeme tonu kvetov na výrobu 1kg jazmínového oleja.

Perfektne pomáha pri kŕčoch a bolestiach preto je to veľmi dobrý olej pri pôrode. Jazmínový olej veľmi pomáha pri laktácii, kedy si rozriedeným jazmínovým olejom potierate prsia.

Pre pánov je rovnako užitočný, posilňuje mužské rozmnožovacie orgány. Esenciálny olej má vplyv aj na prostatu u mužov.  Je vhodný na rôzne kožné ochorenia, keďže zabraňuje rozmnožovaniu baktérií. 

Vôňa jazmínu je očarujúca a dlhotrvajúca aj preto je veľmi často používaný v najdrahších parfémoch. 

Tento vzácny olej patrí do všetkých zmesí, ktoré pomáhajú zmierňovať pocity strachu, smútku a skleslej nálady. Jazmín prináša sebavedomie, optimizmus a pocity šťastia. Pomáha tiež zmierňovať rôzne fóbie, je výborným pomocníkom pri rozhodovaní a podporuje predstavivosť

Jazmínový olej je prírodné afrodiziakum. Pomáha v partnerskom vzťahu navodiť správnu symbiózu a súlad dvoch ľudí.

v Číne používajú tento olej na dezinfekciu miestnosti v nemocniach, kde sa predtým nachádzal chorý človek.

Jazmín je esenciálny kráľ olejov z východu. 

Na difúzovanie použite 2 kvapky na 100 ml.
  

Neroli

Botanické meno: Citrus x aurantium

Krajina pôvodu: Maroko, Egypt

Metóda extrakcie: parná destilácia

Časť rastliny : kvety

KidSafe: áno

Aróma: krásna kvetinová vôňa pomarančovníka

Kombinácia: Neroli esenciálny olej je skvelý aj v kombinácii s: Bergamotom, grepom, jazmínom, levanduľou, citrónom, pomarančom, mandarinkou, ružou, rozmarýnom a santalovým drevom. 

Pre topické použitie odporúčame riediť na 2%.

Neroli sú kvety pomarančovníka. Je to perfektný esenciálny olej pre duševné zdravie. Keď potrebujete vypnúť a dať si od všetkého pokoj pridajte pár kvapiek do difuzéra a oddychujte. Vaše myšlienky budú jasnejšie a vaše telo uvoľnenejšie. Kvety z oleja Neroli pochádzajú z pomarančovníkov v Egypte. Tento olej je nabitý energiou je to najúčinejší olej proti smútku. Na východe je to najčastejšie používaný olej pri strate blízkeho človeka. Pomáha zvládať stratu človeka lepšie a pokojnejšie. A navodzuje príjemné spomienky. 

Neroli sa veľmi často používa v kozmetickom priemysle ako aj ďalšie oleje z tejto sady.

Esenciálny olej z neroli si môžte primiešať do svojho odličovacieho mlieka alebo do základného oleja (kokosový, mandľový, jojobový) a dopriať si príjemnú vôňu a perfektné účinky na pleť ako je eliminovanie rozšírených pórov, zjemnenie jaziev, vrások a pigmentových škvŕn. Zároveň neroli pomáha k ďalšiemu deleniu buniek a celkovej obnove pleti.  

Na difúzovanie použite 2 kvapky na 100 ml.

Ruža

Botanické meno: Rosa x centifolia

Krajina pôvodu: Maroko

Metóda extrakcie: extrakcia rozpúšťadlom

Časť rastliny : kvety

KidSafe: áno

Aróma: sladká zelená kvetinová vôňa

Kombinácia: Ružový esenciálny olej je skvelý aj v kombinácii s: Bergamotom, kamilka, slamienka, jazmín, neroli, citrón, palmarosa, santalové drevo, Ylang Ylang

Pre topické použitie odporúčame riediť maximálna na 2,5%

Ruži určite patrí kráľovské označenie. Je to kráľovna esenciálnych olejov. 

Obsahuje vysoké množstvo polyfenolov, ktoré majú schopnosť ochraňovať bunky a majú antioxidačné vlastnosti.

Ruža je veľmi vhodný olej po pôrode kedy pomáha ženám zabrániť rozvinutiu baby blues a popôrodnej depresii.

Ružový esenciálny olej znižuje mieru zápalov a svalových kŕčov. Zabraňuje šíreniu herpesu, znižuje zápal ďasien, zlmierňuje zápal spojovky a priaznivo pôsobí aj na ústne vredy. Vyrovnáva dobu menštruácie, uvoľňuje kŕče, ktoré v tomto období môžu trápiť ženy. Zmierňuje prejavy psoriázy a ekzému a je účinný aj pri ďalších zápalových ochorení pokožky. Keď esenciálny olej z ruže pridáte do krému, dostanete výborný hydratačný, regeneračný účinok. Ružový olej má moc čistiť krv od toxínov. Preto je veľmi dobrý v období detoxikácie. 

Vôňa ruže upokojuje nervy. Ruža je absolútne skvelá pri bolestiach hlavy. Znižuje pocit zúfalstva a melanchóliu nahradí dobrou náladou. Ruža pomôže rozptýliť náladovosť. Esenciálny olej pomáha prekonávať pocit frustrácie, žiarlivosti a urazenosti. Motivuje a podporuje lásku.

Na difúzovanie použite 2 kvapky na 100 ml.