logo

Naposledy zobrazené

email

EMAIL
info@happyplant.sk


phone

KONTAKT
+421 948 948 783


Free delivery

DORUČENIE ZDARMA
objednávky nad €120


 

 

twitter ecocert usda organic

 

Záruka kvality a testovania

 

 

 

 

 

 

 

Facebook page Instagram page

 

TYMIÁN esenciálny olej

Cena 17.90
Dostupnosť: IHNEĎ ODOSIELAME

100% prírodný, čistý esenciálny olej tymián. Certifikovaný produkt.

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
ks

Tymián esenciálny olej

Botanické meno: Thymus vulgaris

Krajina pôvodu: Francúzsko, Španielsko

Metóda extrakcie: parná destilácia

Časť rastliny : Kvitnúce vrcholy

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Nie, pre deti staršie ako 5 rokov

Aróma: drevitá, bylinná vôňa

Kombinácia: Tymiánový olej sa skvelo kombinuje s Bergamotom, šalviou, eucalyptom, grepom, citrónom, levanduľou, rozmarínom

Upozornenia: Na topické použitie odporúčame riedenie max na 4,5%

Vhodný pre začiatočníkov.

Tymián linalool - tiež známy ako sladký tymián - je jemnejší ako iné dobre známe tymiánové chemotypy, napríklad tymián tymol.

Tento menej známy olej je však dosť univerzálny a po správnom zriedení (do 4,5%) ho možno bezpečne použiť na pokožku. Tymián linalool je vďaka svojej jemnej povahe vynikajúcou súčasťou pleťových tonérov a čistiacich prostriedkov. Na rozdiel od niektorých iných olejov, ktoré bojujú proti baktériám, pomôže upokojiť problémovú pokožku bez toho, aby spôsobila podráždenie. Tymián linalool má drevitú, bylinkovú vôňu a často sa rozptyľuje na pomoc pri dýchaní a trávení alebo zníženie rizika proti sezónnym chorobám. Môže tiež poskytnúť potrebnú podporu imunitnému systému po pobyte v nemocnici alebo po liečbe antibiotikami.

Pre svoju výraznú vôňu býva hlavným korením, ktoré zlepšuje trávenie a znižuje nadúvanie, ale obsahuje aj iné liečivé látky. Názov rastliny sa odvodzuje od gréckeho slova thymos, čo znamená odvahu a silu.  Tymián je vynikajúci pri podpore dýchacej sústavy, taktiež tráviacej a nervovej sústavy.

Tymiánový esenciálny olej je jedným z najsilnejších prírodných antimikrobiálnych látok. Ako rastlina sa používa po stáročia na liečbu kašľa a bronchitídy

Oživí a posilní telo a myseľ. Stimuluje cirkuláciu krvi a zvyšuje nízky tlak krvi. Je výborný na chronickú únavu. Zlepšuje náladu a dokáže zvýšiť hladinu dopamínu a serotonínu.

Na difúzovanie na 100 ml použite 4 kvapky esenciálného oleja. Na topické použitie odporúčame zriediť na 4,5%.