logo

Naposledy zobrazené

email

EMAIL
info@happyplant.sk


phone

KONTAKT
+421 948 948 783


Free delivery

DORUČENIE ZDARMA
objednávky nad €120


 

 

twitter ecocert usda organic

 

Záruka kvality a testovania

 

 

 

 

 

 

 

Facebook page Instagram page

 

Šípkový olej

Cena 44.90
Dostupnosť: na objednávku

100% prírodný produkt. 118 ml.

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
ks

Šípkový olej

Botanické meno: Rosa rubiginosa

Krajina pôvodu: Bulharsko

Metóda extrakcie: lisovaný za studena

Aróma: výrazná, zemitá orechová vôňa

Balenie obsahuje 118 ml konopného oleja

Šípkový olej sa získava zo semien šípky tým, že sa lisujú za studena, nemá žiadnu charakteristickú vôňu a farbu jantáru. Má omladzujúce, ošetrujúce, hojivé a regeneračné účinky.

Šípky rastú na jeseň voľne skoro všade. Lesklé červené šípky, ktoré dozrievajú v auguste a septembri, sú 2-3 cm dlhé a ich tvar býva rôzny, od vajcovitého až po guľatý. Ľahko ich nájdete popri poľných cestách, lesoch, lúkach alebo aj uprostred dedín. Sú doslova preplnené vitamínmi – obsahujú veľa flavonoidov, polyfenolov a vitamínu C, ktorý podporuje celkovú imunitu, posilňuje zuby, kosti, tkanivá a bunky.

História šípkového oleja siaha až do staroveku, kedy ich pre ich liečivé vlastnosti využívali Egypťania, ale i Indiáni. Liečivý vplyv šípok bol popísaný už v 11. storočí v anglosaskom herbári.

Indiáni aj Egypťania si šípkový olej vedeli vyrobiť pomalým varením, ale tiež lisovaním za studena. Šípky však využívali aj na varenie sirupov, odvaro či destilátov, ktoré využívali v tradičnej medicíne.

Šípkový olej má neuveriteľné množstvo pozitívnych účinkov pre naše zdravie. Chráni pokožku a zvyšuje výmenu buniek, pretože obsahuje vitamín E, vitamín C, vitamín D a Beta-karotén, teda antioxidanty, ktoré pomáhajú telu bojovať proti voľným radikálom, čo z neho robí prevenciu vzniku rakoviny.

Šípkový olej v sebe ukrývy esenciálne mastné kyseliny, ako je kyselina linolová, palmitovú a olejová, ale aj gama linolénová kyselina. Keď olej prenikne pokožkou, z mastných kyselín sa stanú prostaglandíny a tie majú funkciu pri regenerácií tkanív a buniek.

Šípkový olej má pre pokožku priam zázračné účinky a jeho využitie je mnohostranné. Olej bojuje proti jazvám a striám, takže je výborný pre mamičky, aby sa zbavili strií z náhleho nárastu bruška a iných partií. V tehotenstve sa odporúča používať olej dvakrát denne po dobu dvoch až troch mesiacov.

Tento olej pomáha s hojením rán. Je jedno, či boli spôsobené zranením alebo chirurgickým zákrokom, olej vyhladí nerovnosti na koži a zjemňuje aj začervenanie. Olej zo šípok je výborný na podporu hojenia jaziev a môže zjemniť vzhľad aj starších jaziev. Je výborný aj pri odstraňovaní jazvičiek spôsobených akné.

Šípkový olej má protizápalové účinky a odporúča sa pre ženy so suchou a zrelou pleťou, kedy pôsobí ako “anti-age” prostriedok. Šípkový olej pôsobí aj na už vzniknuté vrásky, na ktoré má zjemňujúci a vyhladzujúci účinok. Samozrejme, vhodný je i ako prevencia, pretože pokožke dodá pružnosť a hydratuje ju.

Olej môžete použiť aj ako náhradu denného krému, keďže pokožku krásne zvláčni a zhydratuje, prípadne ho môžete primiešať do vášho krému, ktorému sa tak znásobí účinok a pridáte doň výživné látky. Šípkový olej je ideálny na čistenie pokožky, pretože ju zbavuje škodlivých látok a zároveň ju ošetruje. Priaznivo pôsobí na jej rozžiarenosť, farbu i celkovú elasticitu.

Ak vás trápia suché miesta na tele, najmä lakte či kolená, používajte pravidelne šípkový olej. Olej sa odporúča aplikovať aj na pokožku tesne po peelingu, kedy vás nebude trápiť podráždenie, ale vaša pokožka bude lesklá a žiarivá. Rovnako môžete olej používať aj ako náhradu telového mlieka po sprchovaní.

Olej je vhodný aj pre deti, ktoré majú kožné problémy ako napríklad u detí časté ekzémy, ale pomôže vám aj pri odstraňovaní jazvičiek po kiahniach.

Stopercentný šípkový olej má hustejšiu a hutnejšiu konzistenciu, preto sa pre lepšiu manipuláciu odporúča miešať ho s iným rastlinným olejom, vhodný je napríklad stopercentný mandľový olej, ktorý šípkový olej pekne rozriedi.