logo

Naposledy zobrazené

email

EMAIL
info@happyplant.sk


phone

KONTAKT
+421 948 948 783


Free delivery

DORUČENIE ZDARMA
objednávky nad €120


 

 

twitter ecocert usda organic

 

Záruka kvality a testovania

 

 

 

 

 

 

 

Facebook page Instagram page

 

Set Dýchaj s difuzérom

NAJPREDÁVANEJŠIE
Cena 129.00
Dostupnosť: na objednávku

100% čisté a prírodné esenciálne oleje a kvalitný difuzér.

Výhodná cena.

Kód produktu: CS012020PT
Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
ks


Add new tab

ZÁKLADNÝ DIFÚZER BIELY USB

 

Mäta

Botanické meno: Metha x piperitha (peppermint) leaf oil

Krajina pôvodu: India

Metóda extrakcie: parná destilácia

Časť rastliny : listy

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Nie

 

Mäta pomáha lepšie zvládať bolesť a nevoľnosti. Priaznivo pôsobí na dýchanie a emocionálnu stabilitu.

Mäta prieporná je bylina, ktorá rastie v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Táto listová rastlina rastie blízko zeme a vytvára hladké, tmavo zelené listy so zhlukmi malých ružovkastých kvetov.

Je to olej radosti, dodáva optimizmus a pomáha ľahšie zvládnuť emocionálne vypätie, bolesť a stres. Očisťuje myseľ a je nápomocný pri mentálnom výkone.

Esenciálny olej z mäty je vhodný pri únave, depresii, hystérii, reumatizme, horúčke. Pomôže pri dýchacích problémoch tým, že uvoľňuje dýchacie cesty. Má antimikrobiálne, antivírusové a antioxidačné vlastnosti. Vďaka týmto účinkom, inhalácia esenciálneho oleja a naparovanie priaznivo pôsobí na pokožku a sliznice. Je vhodný v lete av období menopauzy na ochladenie pokožky celého tela.

Peppermint, ktorý pochádza z Indie, sa používa po stáročia pre svoje revitalizačné vlastnosti. Parnou destiláciou z listov mäty, vytvára éterický olej silnú aromatickú vôňu, ktorá má sviežu, chladnú a trávnatú vôňu. Táto vôňa osviežuje zmysly, pretože podporuje energiu a bdelosť. Mäta pieporná je osviežujúci a povzbudzujúci olej, ktorý upokojuje a osvieti.

Esenciálny olej mäty piepornej má na pokožku revitalizačný a na dotyk úžasný účinok práve vďaka obsahu mentolu. Peppermint je cenným doplnkom každej domácnosti.

Použitie: Mäta pieporná môže byť zriedená v základnom oleji (napr.kokosový olej) a aplikovaná na spánky a krk, keď pociťujete napätie. Pridajte pár kvapiek do základného oleja, dobre zrieďte na uvoľňujúcu masáž. Použite do difúzera pri bolestiach brucha. Na konci dlhého a stresujúceho dňa vyskúšajte zábal na nohy, pridajte pár kvapiek do nádoby s teplou vodou.

Sladký pomaranč

Botanické meno: Citrus Aurantium Dulcis (citrus sinensis) Fruit Extract

Krajina pôvodu: Brazília

Metóda extrakcie: Esenciálny olej sa oddeľuje z vody počas prchavej fázy homogenizácie šťavy.

Časť rastliny : šťava

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Upozornenia: Pomarančový esenciálny olej môže byť fotosenzitívny. Pre lokálne použitie rieďte na 2% pomeru. 12 hodín po aplikácií sa vyhnite priamemu slnku.

Pomarančový esenciálny olej k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Pomarančový esenciálny olej ponúka intenzívnu sviežu citrusovú arómu, ktorá povznáša a dodáva energiu, pričom zároveň zmierňuje obavy a napätie. Vynikajúci proti stresu do osobného inhalátora. 

Ako vedľajší produkt pri výrobe pomarančovej šťavy sa pomarančová esencia líši od pomaranča sladkého (Orange Sweet) vďaka svojej silnej šumivej,
ovocnej hornej tónine a ďalších aldehydov (približne 0,5%). Chemický profil je inak takmer totožný s pomarančom sladkým (Orange sweet) a ponúka rovnaké povznášajúce výhody.

Použite pomarančový esenciálny olej na zvýraznenie akejkoľvek inej vôňe. Pridajte 3 kvapky pomarančovej esencie, 3 kvapky grapefruitu ružového a 3 kvapky mandarínky do difúzera,
ktorý vám poskytne nezabudnuteľný a povznášajúci zážitok. Na lokálnu aplikáciu zrieďte so základným olejom (napr.kokosový olej) na 1-3%. Vzhľadom na intenzívnu vôňu tejto esencie neodporúčame na priame inhalovanie. 

POUŽITIE: Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 3 kvapky esenciálneho olej, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 3 kvapky

Viac info o pomarančovom esenciálnom oleji nájdete v našom Blogu

Eucalyptus

Botanické meno: Eucalyptus Globulus (eucalyptus globulus) leaf oil

Krajina pôvodu: Čína

Metóda extrakcie: parná destilácia

Časť rastliny: listy

Aróma: Silná, Veľmi bylinná vôňa s mäkkými drevenými podtónmi

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Nie

Eukalyptus Globulus je jedným z najznámejších esenciálnych olejov na svete a je všeobecne známe, že pomáha pri problémoch s dýchaním.

Je to jeden z najlepších éterických olejov pre bolesť v hrdle, kašeľ, sezónne alergie a bolesti hlavy. Eukalyptus má schopnosť stimulovať imunitu, zabezpečiť antioxidačnú ochranu a zlepšiť dýchanie. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je 1,8-cineol (alebo eukalyptol), ktorý pomáha zmierniť zápalové prejavy chronickej bronchitídy. Uľahčuje dýchanie pri upchatom nose. Eukalyptový olej je jedným z najefektívnejších esenciálnych olejov na kašeľ, pretože funguje ako expektorant — pomáha pri uvolňovaní hlienu z dýchacieho traktu. Môže byť tiež účinný na sezónne alergie.

Eukalyptus Globulus je účinný aj ako podpora pri bolestiach svalov a kĺbov pri občasnom nadmernom  cvičení v telocvični alebo namahaných kĺboch spojených s procesom starnutia.

Eukalyptus je tiež dobre známy svojou schopnosťou bojovať proti bakteriálnym, vírusovým a plesňovým infekciám. Pomáha znížiť zápal, či opuch. Zmierňuje bolesť hlavya to hlavne v kombinácii s mätovým olejom.

Eukalyptus môže stimulovať zdravý obeh, čím do tela dodáva pocit tepla. Môže byť tiež účinný pri stimulácii mentálnej energie.

Po dlhom dni pridajte niekoľko kvapiek eukalyptu do 1 polievkovej lyžice základného oleja a 1/2 šálky soli rozpustenej v teplej vode; namočte nohy a vychutnajte si osviežujúci, omladzujúci kúpeľ nôh, ktorý Vás zbaví preťaženia po náročnom dni.

Z týchto dôvodov je eukalyptus jednoznačne jedným z najvšestrannejších esenciálnych olejov. Povzbudzuje a povznáša ak je difúzovaný do priestoru. Zmierňuje psychické vyčerpanie a rozjasňuje myseľ.

Vhodné na použitie na inhalovanie - do parného hrnca alebo inhalátora. Max 1-2 kvapky.  Táto metóda nie je bezpečná pre malé deti. Prípadne zmiešajte pri 5% riedení v základnom oleji alebo balzame a použite na natieranie na  hrudník, aby ste podporili čisté dýchanie a znížili preťaženie.

Citrón

Botanické meno: Citrus x limon (organic lemon) peel oil

Krajina pôvodu: Argentína, Italy, USA

Metóda extrakcie: cold pressed

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Citrónový esenciálny olej k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Citrón je jedným z napoužívanejších esenciálnych olejov práve kvôli pozitívnemu vplyvu na imunitný systém a lymfatický systém.

Citrón je jedným z najpoužívanejších olejov vďaka svojej osviežujúcej, energizujúcej a povznášajúcej vôni. Pomáha podporovať zdravý imunitný systém a často sa pridáva do čistiacich prostriedkov na sprej.

Citrónový olej je jedným z najpopulárnejších citrusových éterických olejov, pretože je veľmi všestranný. Hovorí sa mu tekuté slnko. Stimuluje lymfatický systém, pomôže pri čistení pokožky a v boji proti baktériám a plesniam.

Uvoľňuje nevoľnosť - inhalovanie esenciálneho oleja znižuje nevoľnosť a pocit na vracanie. Potvrdila to štúdia do ktorej boli zapojené tehotné ženy.

Vyživuje poškodenú pokožku, hydratuje a zabraňujú starnutiu - štúdie dokazujú, že citrónový olej dokáže znížiť poškodenie buniek voľnými radikálmi vďaka silným antioxidačným účinkom.

Difúzovanie, alebo inhalovanie citrónového oleja zlepšuje náladu a zabraňuje depresii. Vyživuje myseľ, pomáha koncentrácii a sústredeniu. Dodáva chuť do života.

Ráno alebo vždy, keď potrebujete nárazovo dobiť energiu a povzbudiť, rozptýľte difúzerom rovnaké množstvo citrónu a mäty piepornej. Ak chcete použiť na čistenie, pridajte niekoľko kvapiek do svojho obľúbeného čistiaceho prostriedku, ktorý vám pomôže osviežiť a dezinfikovať. Obzvlášť dobré je pridať do kuchynskej sódy na pečenie, aby vaše kúpeľňové alebo kuchynské spotrebiče žiarili.

Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 3 kvapky esenciálneho oleja, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 2 kvapky

 

 

Čajovník

Botanické meno: Malaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil

Krajina pôvodu: Austrália

Metóda extrakcie: Parná destilácia

Časť rastliny : listy

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Organický: Áno

Čajovníkový esenciálny olej je k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Esenciálny olej Tea Tree je jedným z najpopulárnejších éterických olejov, a to z dobrého dôvodu.

Pochádza z Austrálie a bežne sa používa na celom svete na rôzne účely. Má liečivú, drevitú arómu a je vynikajúcim doplnkom prírodných sprejov na čistenie domácnosti a dokáže vyčistiť a osviežiť zatuchnuté oblasti.

V Austrálii sa používa po celých 100 rokov a už viac ako sedem desaťročí je dokumentovaný v lekárskych štúdiách pre schopnosť ničiť mnohé kmene baktérií, vírusov a húb.

Funguje ako silný dezinfekčný prostriedok a zároveň je dostatočne šetrný k pokožke, bojuje proti kožným infekciám a rôznym podráždeniam.

Hlavné aktívne zložky čajovníka obsahujú monoterpenoly, monoterpény a seskviterpény. Tieto zlúčeniny poskytujú čajovníkovému oleju svoju antibakteriálnu, protivírusovú a antifungálnu aktivitu.  To je dôvod, prečo sa olej z čajovníka bežne používa aromaticky a lokálne na ničenie baktérií, na boj proti infekciám, ekzémom a na upokojenie kože.

Ďalším benefitom používania tea tree oleja sú vlasy bez lupín, vie upokojiť svrbivú pokožku hlavy.

Pridajte čajovník do rozprašovacej fľaše bieleho octu alebo destilovanej vody, na boj s plesňou v teplej a zaparenej kúpeľni. Zrieďte čajovník v základnom oleji (napr. kokosový alebo mandľový olej) a aplikujte priamo na problémovu pokožku. Rozptyľovanie čajovníka difúzerom v období sezónnych chorôb podporuje zdravšiu kvalitu ovzdušia v domácnosti. Difúzujte v miestnosti, či už v práci, škole alebo doma, pokiaľ chcete zlepšiť dýchanie, uvoľňuje upchaté dýchacie cesty, a dezinfikuje vzduch. Inhalovanie pomáha pri zápaloch dutín, zlepšuje sekréciu hlienu.

POUŽITIE: Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 5 kvapky esenciálneho olej, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 3 kvapky, čistenie domácnosti, dezinfekcia a čistota.

Viac o účinkoch a použití esenciálneho oleja čajovník si prečítajte na našom blogu

Levanduľa

Botanické meno: Lavandula Augustifolia (organic lavender) oil

Krajina pôvodu: Bulharsko

Metóda extrakcie: parná destilácia

Časť rastliny : kvitnúce vrcholy kvetu

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Organický: Áno

Levanduľový esenciálny olej k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Levanduľa patrí medzi najpoužívanejšie oleje. Priaznivo pôsobí na upokojenie a podporuje zdravý spánok. 

Levanduľa je najznámejšia z esenciálnych olejov a to z dobrého dôvodu.  Tento esenciálny olej má úžasné revitalizačné a upokojujúce účinky, pomáha relaxovať a zlepšiť spánok. To je dôvod, prečo sa dlhodobo drží v rebríčku ako bestseller.  Esenciálny olej z levandule je známy svojimi mnohými prospešnými vlastnosťami vrátane podpory pokoja, relaxácie a uvoľnenia nervového napätia.

Levanduľa je dobre známa pre svoju schopnosť tlmiť bolesť. Za tieto účinky sú zodpovedné hlavné chemické zložky - linalool a linalyl acetát. 

Môže sa tiež pridať do základného oleja, aby sa znížil výskyt jaziev a vrások a aby sa zmiernili zmeny v integrite pokožky, napríklad počas slnečného žiarenia alebo menšieho popálenia pri varení.

Levanduľový olej dokáže zmierniť začervenanie, opuchy, je veľmi vhodný pri ľahkých popáleninách, uhryznutí a uštipnutí. Levanduľa má za sebou dlhú históriu, pokiaľ ide o jej upokojujúce a utišujúce účinky na nervový systém, napr. štúdie dokázali, že rozptýlenie levandule vo svojom domove znižuje u žien po pôrode postnatálnu depresiu alebo úzkostné poruchy.

Levanduľový olej je obľúbený pri problémoch so spánkom, pri strese, úzkosti a nervozite. Výrazne znižuje symptómy posttraumatického stresu, čo dokazujú aj štúdie.

Rozrieďte pár kvapiek v základnom oleji a použite na pleť. Levanduľový olej je vynikajúci na všetky typy pleti. Je protizápalový, antibakteriálny, dezinfekčný a regeneračný. Vhodný na použitie pri akné, drobných rankách, zápaloch.

Rozptyľujte difúzerom  30-60 minút pred spaním, aby ste podporili pokoj a relaxáciu. Na lokálne použitie zriedený na 2-5% v základnom oleji podľa vášho výberu (napr. kokosový alebo mandľový), naneste na pokožku. Levanduľa sa dobre kombinuje s mnohými inými esenciálnymi olejmi vrátane Bergamotu, Neroli, Patchouli, Rose Absolute a Sandalwood, vďaka čomu je vynikajúcim doplnkom k produktom, ako sú pleťové vody a prísady do kúpeľa.

TIP: Pre lepšie upokojenie pred spaním si urobte relaxačný kúpeľ a následne rozptýľte difúzerom v spálni, pre rozptýlenie stresujúcich myšlienok a upokojenie.
Ak pociťujete napätie vmasírujte zriedený olej do krčnej chrbtice.