logo

Naposledy zobrazené

email

EMAIL
info@happyplant.sk


phone

KONTAKT
+421 948 948 783


Free delivery

DORUČENIE ZDARMA
objednávky nad €120


 

 

twitter ecocert usda organic

 

Záruka kvality a testovania

 

 

 

 

 

 

 

Facebook page Instagram page

 

POMARANČ esenciálny olej 30 ml

Cena 24.90
Dostupnosť: na objednávku

100% prírodný, čistý esenciálny olej pomaranč. Certifikovaný produkt.

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
ks

Sladký pomaranč esenciálny olej

Botanické meno: Citrus sinensis

Krajina pôvodu: Brazília, USA, Grécko, Južná Amerika

Metóda extrakcie: lisované za studena

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Aróma: šťavnatá svieža citrusová vôňa

Upozornenia: Pomarančový esenciálny olej môže byť fotosenzitívny. Pre lokálne použitie rieďte na 2% pomeru. 12 hodín po aplikácií sa vyhnite priamemu slnku.

Pomarančový esenciálny olej k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Pomaranč je účinný a efektívny proti stresu a nervozite. 

Sladký pomaranč je najviac známy svojou nádhernou povznášajúcou a upokojujúcou vôňou. Je to jednoducho  „šťastný“ olej!

Ak je rozptýlený, môže pomôcť pri nervovom napätí, smútku a môže tiež zlepšiť arómu zatuchnutej miestnosti. Pomáha pri podpore normálnej funkcie imunitného systému.

Pomarančový olej sa z kôry plodov lisuje za studena. Plody sa musia zbierať presne v správny čas, aby sa dosiahol maximálny výťažok esenciálneho oleja. Fytochemický (prírodný) obsah pomarančového esenciálneho oleja je pomerne pôsobivý. Jedna egyptská štúdia našla viac ako 200 rôznych fytochemikálií v šupke, listoch a kvetoch tejto rastliny.

Najviac zastúpenou látkou v tomto voňavom zázraku je d-limonén v množstve až 95%, ktorý zabraňuje proliferácii baktérií E. coli.

Pomarančový olej môže inhibovať šírenie baktérií salmonely, pretože obsahuje silné antimikrobiálne zlúčeniny, najmä terpény. Má silné protizápalové účinkyznižuje opuch a zmierňuje bolesť svalov .

Esenciálny olej pomaranč znižuje tlak krvi, zlepšuje prietok krvi, dokazuje to aj štúdia kde ľudia s vysokým tlakom krvi inhalovali EO pomaranča a došlo k výraznému zníženiu systolického tlaku. Vďaka lepšiemu prietoku krvi zmierňuje príznaky PMS a tak isto zmierňuje bolesť hlavy.

Využitie nájde aj v kuchyni, napríklad na čistenie krájacích dosiek, alebo elektrospotrebičov. Taktiež ako repelent na mravce v kuchyni.

Zlepšuje náladu, upokojuje a zmierňuje úzkosť, vhodný je ako antidepresívum. Jeho účinok je povznášajúci a upokojujúci, takže je vhodný na nespavosť.