logo

Mandľový olej

Cena 29.90
Dostupnosť: IHNEĎ ODOSIELAME

Mandľový nosný olej. Certifikovaný produkt. 473 ml.

 

Cena bez DPH: 24.92
Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
KS

Mandľový olej

POPIS

Botanické meno: Prunus dulcis

Metóda extrakcie: Lisovaná za studena z jadier sladkých mandlí.

Životnosť: Po otvorení sa odporúča chladenie.

KidSafe: áno

Varovanie: Vyrobené z mandlí. Aj keď odborníci uvádzajú, že kožné reakcie na orechové oleje sú zriedkavé, mali by ste používanie orechových olejov konzultovať s vašim lekárom ak máte alergiu na orechy. Upozorňujeme, že tento olej môže znečistiť bielizeň.

Veľkosť: 473 ml. 

POUŽITIE

Mandľový olej je známy svojimi účinkami na pokožku, vyhovuje jej najmä v zimnom období, keď je vysušená. Ak pokožku natriete mandľovým olejom, nezanechá na nej mastný film, ale dokonale ju vyživí. Pokojne mandľový olej môžete použiť i na pleť namiesto pleťového krému, vďaka vysokému podielu vitamínu E zjemňuje vrásky a navracia pleti mladosť. Pleť je po použití mandľového oleja vypnutá, hebkejšia a mladšia. Vitamín E obnovuje bunky.

Mandľový olej pokojne použite i na spálenú pokožku, pretože má silné upokojujúce účinky a dokáže utíšiť svrbenie. Ak máte podráždenú pleť, mandľový olej jej určite pomôže. Poslúži i mužom po holení.

Pokožka po používaní tohto oleja je viditeľne mladšia, vypnutejšia a hebkejšia, čo má „na svedomí“ najmä vitamín E.

Základný olej zo sladkých mandlí ma vynikajúce zvláčňujúce účinky, ktoré zjemňujú a regenerujú pokožku. Ľahko preniká a môže upokojiť suché a podráždené oblasti. Vynikajúci pre všetky typy pleti.

Dobre sa hodí ako základný olej pre aromaterapeutické zmesi.