€ / EUR

Vyberte menu

logo

LEVANDUĽA

Nariedený esenciálny olej z Levandule v praktickom ROLL ON balení.

circle-empty-check icon Ideálne na cesty

circle-empty-check icon Praktické balenie

circle-empty-check icon Jednoduché použitie

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
Dostupnosť: na objednávku
16.90
ks

LEVANDUĽA ROLL ON

Ingrediencie: Lavandula Augustifolia (organic lavender) oil

5% riedenie s kokosovým olejom. Vhodné na aplikáciu na pokožku.

Krajina pôvodu: Bulharsko

Metóda extrakcie: parná destilácia

Časť rastliny : kvitnúce vrcholy kvetu

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

 

Levanduľa patrí medzi najpoužívanejšie oleje. Priaznivo pôsobí na upokojenie a podporuje zdravý spánok. 

Levanduľa je najznámejšia z esenciálnych olejov a to z dobrého dôvodu.  Tento esenciálny olej má úžasné revitalizačné a upokojujúce účinky, pomáha relaxovať a zlepšiť spánok. To je dôvod, prečo sa dlhodobo drží v rebríčku ako bestseller.  Esenciálny olej z levandule je známy svojimi mnohými prospešnými vlastnosťami vrátane podpory pokoja, relaxácie a uvoľnenia nervového napätia.

Levanduľa je dobre známa pre svoju schopnosť tlmiť bolesť. Za tieto účinky sú zodpovedné hlavné chemické zložky - linalool a linalyl acetát. 

Môže sa tiež pridať do základného oleja, aby sa znížil výskyt jaziev a vrások a aby sa zmiernili zmeny v integrite pokožky, napríklad počas slnečného žiarenia alebo menšieho popálenia pri varení.

Levanduľový olej dokáže zmierniť začervenanie, opuchy, je veľmi vhodný pri ľahkých popáleninách, uhryznutí a uštipnutí. Levanduľa má za sebou dlhú históriu, pokiaľ ide o jej upokojujúce a utišujúce účinky na nervový systém, napr. štúdie dokázali, že rozptýlenie levandule vo svojom domove znižuje u žien po pôrode postnatálnu depresiu alebo úzkostné poruchy.

Levanduľový olej je obľúbený pri problémoch so spánkom, pri strese, úzkosti a nervozite. Výrazne znižuje symptómy posttraumatického stresu, čo dokazujú aj štúdie.

Rozrieďte pár kvapiek v základnom oleji a použite na pleť. Levanduľový olej je vynikajúci na všetky typy pleti. Je protizápalový, antibakteriálny, dezinfekčný a regeneračný. Vhodný na použitie pri akné, drobných rankách, zápaloch.

Aplikujte na priamo na pokožku.