logo

JEDNODUCHÝ RAST esenciálny olej

circle-empty-check icon 100% prírodný a čistý esenciálny olej

circle-empty-check icon Stres a nervozita

circle-empty-check icon Napätie svalov pri rýchlom raste

circle-empty-check icon Emocionálna úľava pri zmene

circle-empty-check icon Rastové obdobia u detí

Cenovo výhodné:
Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
Dostupnosť: NIE JE SKLADOM
17.60 ks

Jednoduchý rast 100% prírodný esenciálny olej

Aróma: Pripomína ovocné želé s korenistým podtónom

Ingrediencie:

  • Juniperus communis (Junipper Berrie) oil
  • Melaleuca ericifolia (Rosalina) oil
  • Picea mariana (Spruce black) oil
  • Turmeric CO2
  • Tanacetum annuum (Blue Tansy) oil

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: áno

Tento olej sa nadádza aj v darčekovom balení RASTIEM.

Účinky a použitie

Keď deti rastú a vyvíjajú sa, môžu príležitostne bojovať s bolesťami nôh a celého tela. Je to náročné obdobie pre dieťa pretože prekonáva rastové zmeny a to môže ovplyvniť aj náladu aj kvalitu spánku. Grow Ease - bezbolestný rast pomáha upokojovať boľavé svaly a zmierňuje kŕče nôh spojené s rastom.

Deti maju vo svojom živote viac rastových "šprutov" kedy rastú oveľa rýchlejšie ako inokedy. Medzi prvé patrí obdobie okolo 3 rokov následne v 5 a 8 a 12. Toto obdobie je veľmi náročne na radu všetkých hormonálnych a fyzických zmien. Deti nám doslova rastú pred očami.

Deti v tomto období môžu pocitovať určitý diskomfort spôsobený rastom.

Táto synergia esenciálnych olejov má pikantnú, ovocnú vôňu s náznakom korenitosti, vďaka čomu je jedinečná a priateľská k deťom. Deti milujú tieto vôňe. Vyvolávajú v nich príjemné a šťastné emócie. Blue Tansy (Vratič) je veľmi vzácny esenciálny olej. Na pokožku je veľmi jemný a má nádhernú jablkovú vôňu.  Juniper sa odporúča aj na upokojenie napätia svalov a po náročnom cvičení. Tieto jeho vlastnosti sa dajú využiť aj v období rastu. Kombináciou týchto dvoch olejov vzniká efektívna súhra. 

Náš tip: spravte si svoj večerný rituál, ktorý budú deti milovať a budú sa naň celý deň tešiť. Čas z celého dňa, ktorý budete venovať len im. Zmiešaje 5 kvapiek tohto oleja v základnom oleji (kokosový základný olej) a spravte im masáž lýtiek a nôh. 

Použite do difúzera Plant Therapy na 100 ml vody 4 kvapky esenciálneho oleja. Nádherná ovocná vôňa s terapeutickým účinkom sa okamžite začne šíriť miestnosťou. Zjemňuje nervozitu spôsobenú zmenami, či už vnútornými alebo vonkajšími. Uspokojí potrebu stability a zázemia. Prerušovaný režim difúzovania môžete použiť aj na celú noc pre upokojenie a navodenie emocionálnej stability. 

Použite do osobného inhalátora 6 kvapiek na jedno naplnenie. Osobný inhalátor je praktický na cesty, do kancelárie či školy. Inhalujte pri nervozite zo zmeny a rýchleho spádu udalostí.

Do uvoľňujúceho kúpeľa pridajte do peny / soli do kúpeľa 3 kvapky a zmiešajte s teplou vodou. Relaxačný uvoľňujúci kúpeľ pomôže deťom v období rastu uvoľniť napäté svaly a odbúrať stres. 

 
 

Bezpečné riedenie

Odporúčame pri aplikácií riediť so základným olejom.  Prečítajte si celý článok o riedení esenciálnych olejov v našom blogu.

1% riedenie

Je odporúčaná pre deti, pri aplikácií na telo, dlhodobom používaní, každodennom používaní.

10 ml / 2 lyžičky = 3 kvapky

2% riedenie

Je odporúčané pre deti, do kúpeľa a výrobky pre celé telo a je vynikajúca pre každodenné používanie.

Mnoho KidSafe zmesí obsahuje odporúčania na riedenie v rozmedzí od 2 – 5 %. 

10 ml / 2 lyžičky = 6 kvapiek

3% riedenie

Konkrétny lokálny problém

10 ml / 2 lyžičky = 9 kvapiek

5% riedenie

Odporúčané pre krátkodobé liečenie konkrétneho problému, nie dlhšie ako dva týždne.

10 ml / 2 lyžičky = 15 kvapiek

10% riedenie

Použitie na konkrétnu časť alebo špecifický problém.

10 ml / 2 lyžičky = 30 kvapiek

Vždy odporúčame začať od najnižších odporúčaní týkajúcich sa riedenia a potom podľa potreby pridávať.

 

Dobré je si zaužívať pravidlo, že na jednu čajovú lyžičku základného oleja použijeme 1 kvapku esenciálneho oleja a vznikne nám riedenie v hodnote 1%.

Rieďte opatrnejšie ak riedite olej pre malé deti.

Deti majú tenkú, pórovitú pokožku, ktorá ľahko absorbuje všetko s čím príde do kontaktu. Pre celotelovú aplikáciu použitie riedenie 0,10 – 0,20 %. To sa rovná 2 kvapkám na 28g nosného oleja.

 

 

Upozornenia

Interné užívanie esenciálneho oleja odporúčame len pod dohľadom certifikovaného aromaterapeuta. Druhy bylín zapísané na zozname GRAS (Generaly recognized as safe) je možné použiť pri príprave jedál. 

Ak užívate lieky konzultujte so svojím lekárom. 

Tieto produkty neboli hodnotené Úradom pre potraviny a liečivá. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe.

Fľaše sa plnia podľa objemu. Niektoré veľkosti fliaš nemusia byť naplnené hore, ale obsahujú špecifikovaný objem oleja.

SKLADOVANIE

Po otvorení skladujte na tmavom, chladnom mieste. Esenciálne oleje po otvorení podliehajú oxidácií, preto vždy dbajte na to, aby bol uzáver dobre zatvorený. 

Spotrebovať ideálne do roka po otvorení.