logo

Naposledy zobrazené

email

EMAIL
info@happyplant.sk


phone

KONTAKT
+421 948 948 783


Free delivery

DORUČENIE ZDARMA
objednávky nad €120


 

 

twitter ecocert usda organic

 

Záruka kvality a testovania

 

 

 

 

 

 

 

Facebook page Instagram page

 

Darčekový set CITRUS

Cena 37.00
Dostupnosť: skladom +1

100% prírodné a čisté esenciálne oleje. Certifikovaný produkt.

Darčekové balenie.

Kód produktu: 0919PT
Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
KS

DARČEKOVÝ SET OVOCNÉ ESENCIE

Vychutnajte si žiarivé a sýte arómy vôbec prvých esenciálnych olejov v Plant Therapy. Každá jedinečná esencia z tohto ovocného setu zachytáva to, čo sa nám na týchto obľúbených citrusových éterických olejoch najviac páči, a dodáva vôňu, ktorá je čerstvejšia ako kedykoľvek predtým. Sada Ovocná esencia obsahuje 10 ml fľašu, každý z pomarančového esencie, mandarínkového oleja a citrónového oleja. Prichádzajú dokonale zabalené v atraktívnej drevenej krabici.

Pomaranč

Botanické meno: Citrus sinensis

Krajina pôvodu: Brazília, USA, Grécko, Južná Amerika

Metóda extrakcie: lisované za studena

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Aróma: šťavnatá svieža citrusová vôňa

Upozornenia: Pomarančový esenciálny olej môže byť fotosenzitívny. Pre lokálne použitie rieďte na 2% pomeru. 12 hodín po aplikácií sa vyhnite priamemu slnku.

Pomarančový esenciálny olej k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Pomaranč je účinný a efektívny proti stresu a nervozite. 

Sladký pomaranč je najviac známy svojou nádhernou povznášajúcou a upokojujúcou vôňou. Je to jednoducho  „šťastný“ olej!

Ak je rozptýlený, môže pomôcť pri nervovom napätí, smútku a môže tiež zlepšiť arómu zatuchnutej miestnosti. Pomáha pri podpore normálnej funkcie imunitného systému.

Pomarančový olej sa z kôry plodov lisuje za studena. Plody sa musia zbierať presne v správny čas, aby sa dosiahol maximálny výťažok esenciálneho oleja. Fytochemický (prírodný) obsah pomarančového esenciálneho oleja je pomerne pôsobivý. Jedna egyptská štúdia našla viac ako 200 rôznych fytochemikálií v šupke, listoch a kvetoch tejto rastliny.

Najviac zastúpenou látkou v tomto voňavom zázraku je d-limonén v množstve až 95%, ktorý zabraňuje proliferácii baktérií E. coli.

Pomarančový olej môže inhibovať šírenie baktérií salmonely, pretože obsahuje silné antimikrobiálne zlúčeniny, najmä terpény. Má silné protizápalové účinkyznižuje opuch a zmierňuje bolesť svalov .

Esenciálny olej pomaranč znižuje tlak krvi, zlepšuje prietok krvi, dokazuje to aj štúdia kde ľudia s vysokým tlakom krvi inhalovali EO pomaranča a došlo k výraznému zníženiu systolického tlaku. Vďaka lepšiemu prietoku krvi zmierňuje príznaky PMS a tak isto zmierňuje bolesť hlavy.

Využitie nájde aj v kuchyni, napríklad na čistenie krájacích dosiek, alebo elektrospotrebičov. Taktiež ako repelent na mravce v kuchyni.

Zlepšuje náladu, upokojuje a zmierňuje úzkosť, vhodný je ako antidepresívum. Jeho účinok je povznášajúci a upokojujúci, takže je vhodný na nespavosť.

 

Mandarinka

Botanické meno: Citrus reticulata

Krajina pôvodu: Brazília

Metóda extrakcie: lisovaná za studena

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: áno

Vhodný pre začiatočníkov.

Vďaka svojej sladkej, sviežej vôni je mandarínka povznášajúca a pri rozptýlení môže upokojiť nervové napätie a smútok.

Je to hlavná zložka jednej z našich najpopulárnejších detských synergii a to Pokojné dieťa.

Typická ovocná sladká vôňa. Uvoľňuje psychické napätie, rozptyľuje úzkosť, depresiu, melanchóliu a smútok, osviežuje, pomáha pri nespavosti, reguluje trávenie a funkciu čriev (pálenie záhy, žalúdočná neuróza, nevoľnosť, podráždenie), výrazne harmonizuje detskú psychiku.

Mandarinka posilňuje imunitný systém a podporuje chuť do jedľa preto je skvelá aj pre deti, ktoré majú problém s jedením.

Pokiaľ mandarinku difúzujete pridajte 5 kvapiek na 100 ml vody.

Mandarinku môžte pridať aj do kúpeľa nariedenú v základnom oleji (kokosový, mandľový)

 

Citrón

Ingrediencie: Citrus Limon (Lemon) Juice oil

Životnosť: 1-2 roky

Citrón je jedným z napoužívanejších esenciálnych olejov práve kvôli pozitívnemu vplyvu na imunitný systém a lymfatický systém.

Citrón je jedným z najpoužívanejších olejov vďaka svojej osviežujúcej, energizujúcej a povznášajúcej vôni. Pomáha podporovať zdravý imunitný systém a často sa pridáva do čistiacich prostriedkov na sprej.

Citrónový olej je jedným z najpopulárnejších citrusových éterických olejov, pretože je veľmi všestranný. Hovorí sa mu tekuté slnko. Stimuluje lymfatický systém, pomôže pri čistení pokožky a v boji proti baktériám a plesniam.

Uvoľňuje nevoľnosť - inhalovanie esenciálneho oleja znižuje nevoľnosť a pocit na vracanie. Potvrdila to štúdia do ktorej boli zapojené tehotné ženy.

Vyživuje poškodenú pokožku, hydratuje a zabraňujú starnutiu - štúdie dokazujú, že citrónový olej dokáže znížiť poškodenie buniek voľnými radikálmi vďaka silným antioxidačným účinkom.

Difúzovanie, alebo inhalovanie citrónového oleja zlepšuje náladu a zabraňuje depresii. Vyživuje myseľ, pomáha koncentrácii a sústredeniu. Dodáva chuť do života.

Ráno alebo vždy, keď potrebujete nárazovo dobiť energiu a povzbudiť, rozptýľte difúzerom rovnaké množstvo citrónu a mäty piepornej. Ak chcete použiť na čistenie, pridajte niekoľko kvapiek do svojho obľúbeného čistiaceho prostriedku, ktorý vám pomôže osviežiť a dezinfikovať. Obzvlášť dobré je pridať do kuchynskej sódy na pečenie, aby vaše kúpeľňové alebo kuchynské spotrebiče žiarili.

Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 3 kvapky esenciálneho oleja, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 2 kvapky

 

 

 
 

POUŽITIE: Aromaterapia, reflexná masáž, Difúzer - rozptyľovanie, lokálne - zriedený so základným olejom, Pomer 1 lyžica - 3 kvapky

 

Upozornenie: Nenanášajte priamo na pokožku. Použite v zriedenej forme spolu so základným olejom (kokosový olej) alebo vo forme spreja.

Pred použitím si pozorne prečítajte informácie na produkte. Medzinárodná federácia aromaterapeutov neodporúča užívať éterické oleje interne, pokiaľ nie je pod dohľadom lekára, ktorý má kvalifikáciu aj v klinickej aromaterapii. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť, liečiť alebo predchádzať chorobe.

Fľaše sa plnia podľa objemu. Niektoré veľkosti fliaš nemusia byť naplnené hore, ale obsahujú špecifikovaný objem oleja.