logo

Naposledy zobrazené

email

EMAIL
info@happyplant.sk


phone

KONTAKT
+421 948 948 783


Free delivery

DORUČENIE ZDARMA
objednávky nad €120


 

 

twitter ecocert usda organic

 

Záruka kvality a testovania

 

 

 

 

 

 

 

Facebook page Instagram page

 

CITRUSOVÝ SET esenciálnych olejov

Cena 75.00
Dostupnosť: IHNEĎ ODOSIELAME

Set šiestich citrusových esenciálnych olejov. Certifikované produkty najvyššej kvality.

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
ks

Set šiestich citrusových esenciálnych olejov. Certifikované produkty najvyššej kvality. SET obsahuje esenciálny olej z Mandarinky, Grepu, Limitky, Tangarinky, Sladkého pomaranča a citrónu.

Tangarine 

Botanické meno: Citrus reticulata

Krajina pôvodu: Brazília, Mexiko

Metóda extrakcie: lisované za studena

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Aróma: šťavnatá svieža citrusová vôňa

Vhodný pre začiatočníkov.

Tangarine alebo v preklade mandarinka obecná je známa kvôli svojej citrusovej vôni a pozitívnom vplyvy na imunitný a dýchací systém každého z nás.

Veľká výhoda Tangarine je, že znižuje nervové napätie preto je to skvelý olej v náročnom období či už je to v lete alebo v zime vôňu Mandarinky budete milovať. Esenciálny olej z mandarinky podporuje zdravé trávenie a metabolizmus.

Na 100 ml vody pridajte 4 kvapky oleja. 

Grep 

Botanické meno: Citrus x paradisi

Krajina pôvodu: USA, Isreal

Metóda extrakcie: Parná destilácia

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Vhodný pre začiatočníkov.

Grep je vo svete známy tým, že potláča chuť do jedla a je skvelý v boji proti celulitíde. Je skvelý ako prvá pomoc po dlhej prežúrovanej noci. Pomáha nám dosahovať lepší výkon pri športových aktivitách a zároveň je silno antidepresívny. 

Grepový olej pomáha v boji proti depresii a únave.Taktiež je skvelý pri migréne. Je skvelé si nim potierať spánky, keď začíname pociťovať bolesť hlavy.

Pomáha sa zbaviť celulitídy tým, že pomáha vyplavovať toxíny z tela. Predstavuje užitočnú úľavu pri zadržiavaní vody, prekrvenej pokožke, nervovom vyčerpaní a stresu. 

Grepovový olej je skvelý na mastnú pleť. Môžte si ho pridať do svojho odličovacieho mlieka. Pomáha upravovať rovnováhu pleti.

Grep je skvelý na vlasy dodáva im lesk a pomáha proti vypadávaniu. Pridajte 5 kvapiek do svojho šampónu pri zmývaní vlasov.

 

Limetka

Botanické meno: Citrus x aurantifolia

Krajina pôvodu: Mexiko

Metóda extrakcie: lisované za studena

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: nie

Aróma: sladká zelená citrusová vôňa

Kombinácia: Limetkový esenciálny olej je skvelý aj v kombinácii s: Citronelou, šalviou, eucalyptom, koriandrom, grepom, jazmínom, levanduľou, citrónom, neroli, rozmarýnom a tangarinom

Varovanie: tento olej môže byť fototoxický, preto na topickú aplikáciu odporúčame riedenie 0,7%

Esenciálny olej z limetky sa lisuje za studena z kôry čerstvých limetiek. Má osviežujúce a energizujúce vlastnosti, čo sa týka vône i chuti. 

Vďaka vysokému obsahu limonénu má limetka čistiace účinky na vnútro organizmu a môže sa difuzovať na prečistenie vzduchu. Je tiež efektívnym a prírodným prostriedkom na čistenie povrchov, v kobinácii s čajovníkom je to silné kombo na dezinfekciu po chorobe. Ako bonus nádherne prevonia priestor.

Limetka je známa svojou schopnosťou pozdvihovať, uvádzať do rovnováhy a energizovať. Často sa používa do čistiacich gélov na tvár a sprchových gélov, keďže má čistiace vlastnosti absolútne najlepšia je v kombinácii so Spearmintom.  Nabije Vás energiou.

Limetka ma dokázaný vplyv na podporu imunitného systému. 

Limetkový olej má sviežu, živú vôňu, ktorá je stimulujúca a osviežujúca. Pomáha prekonať vyčerpanie, depresiu a apatiu. 

Na difúzovanie zrieďte 100 ml vody so 4 kvapkami limetky.

Na topické používanie rozrieďte na 0,7%.

Sladký pomaranč 

Botanické meno: Citrus sinensis

Krajina pôvodu: Brazília, USA, Grécko, Južná Amerika

Metóda extrakcie: lisované za studena

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Aróma: šťavnatá svieža citrusová vôňa

Upozornenia: Pomarančový esenciálny olej môže byť fotosenzitívny. Pre lokálne použitie rieďte na 2% pomeru. 12 hodín po aplikácií sa vyhnite priamemu slnku.

Pomarančový esenciálny olej k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Pomaranč je účinný a efektívny proti stresu a nervozite. 

Sladký pomaranč je najviac známy svojou nádhernou povznášajúcou a upokojujúcou vôňou. Je to jednoducho  „šťastný“ olej!

Ak je rozptýlený, môže pomôcť pri nervovom napätí, smútku a môže tiež zlepšiť arómu zatuchnutej miestnosti. Pomáha pri podpore normálnej funkcie imunitného systému.

Pomarančový olej sa z kôry plodov lisuje za studena. Plody sa musia zbierať presne v správny čas, aby sa dosiahol maximálny výťažok esenciálneho oleja. Fytochemický (prírodný) obsah pomarančového esenciálneho oleja je pomerne pôsobivý. Jedna egyptská štúdia našla viac ako 200 rôznych fytochemikálií v šupke, listoch a kvetoch tejto rastliny.

Najviac zastúpenou látkou v tomto voňavom zázraku je d-limonén v množstve až 95%, ktorý zabraňuje proliferácii baktérií E. coli.

Pomarančový olej môže inhibovať šírenie baktérií salmonely, pretože obsahuje silné antimikrobiálne zlúčeniny, najmä terpény. Má silné protizápalové účinkyznižuje opuch a zmierňuje bolesť svalov .

Esenciálny olej pomaranč znižuje tlak krvi, zlepšuje prietok krvi, dokazuje to aj štúdia kde ľudia s vysokým tlakom krvi inhalovali EO pomaranča a došlo k výraznému zníženiu systolického tlaku. Vďaka lepšiemu prietoku krvi zmierňuje príznaky PMS a tak isto zmierňuje bolesť hlavy.

Využitie nájde aj v kuchyni, napríklad na čistenie krájacích dosiek, alebo elektrospotrebičov. Taktiež ako repelent na mravce v kuchyni.

Zlepšuje náladu, upokojuje a zmierňuje úzkosť, vhodný je ako antidepresívum. Jeho účinok je povznášajúci a upokojujúci, takže je vhodný na nespavosť. 

Citrón

Botanické meno: Citrus x limon (organic lemon) peel oil

Krajina pôvodu: Argentína, Italy, USA

Metóda extrakcie: cold pressed

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Citrónový esenciálny olej k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Citrón je jedným z napoužívanejších esenciálnych olejov práve kvôli pozitívnemu vplyvu na imunitný systém a lymfatický systém.

Citrón je jedným z najpoužívanejších olejov vďaka svojej osviežujúcej, energizujúcej a povznášajúcej vôni. Pomáha podporovať zdravý imunitný systém a často sa pridáva do čistiacich prostriedkov na sprej.

Citrónový olej je jedným z najpopulárnejších citrusových éterických olejov, pretože je veľmi všestranný. Hovorí sa mu tekuté slnko. Stimuluje lymfatický systém, pomôže pri čistení pokožky a v boji proti baktériám a plesniam.

Uvoľňuje nevoľnosť - inhalovanie esenciálneho oleja znižuje nevoľnosť a pocit na vracanie. Potvrdila to štúdia do ktorej boli zapojené tehotné ženy.

Vyživuje poškodenú pokožku, hydratuje a zabraňujú starnutiu - štúdie dokazujú, že citrónový olej dokáže znížiť poškodenie buniek voľnými radikálmi vďaka silným antioxidačným účinkom.

Difúzovanie, alebo inhalovanie citrónového oleja zlepšuje náladu a zabraňuje depresii. Vyživuje myseľ, pomáha koncentrácii a sústredeniu. Dodáva chuť do života.

Ráno alebo vždy, keď potrebujete nárazovo dobiť energiu a povzbudiť, rozptýľte difúzerom rovnaké množstvo citrónu a mäty piepornej. Ak chcete použiť na čistenie, pridajte niekoľko kvapiek do svojho obľúbeného čistiaceho prostriedku, ktorý vám pomôže osviežiť a dezinfikovať. Obzvlášť dobré je pridať do kuchynskej sódy na pečenie, aby vaše kúpeľňové alebo kuchynské spotrebiče žiarili.

Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 3 kvapky esenciálneho oleja, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 2 kvapky

 

Mandarinka

Botanické meno: Citrus reticulata

Krajina pôvodu: Brazília

Metóda extrakcie: lisovaná za studena

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: áno

Vhodný pre začiatočníkov.

Vďaka svojej sladkej, sviežej vôni je mandarínka povznášajúca a pri rozptýlení môže upokojiť nervové napätie a smútok.

Je to hlavná zložka jednej z našich najpopulárnejších detských synergii a to Pokojné dieťa.

Typická ovocná sladká vôňa. Uvoľňuje psychické napätie, rozptyľuje úzkosť, depresiu, melanchóliu a smútok, osviežuje, pomáha pri nespavosti, reguluje trávenie a funkciu čriev (pálenie záhy, žalúdočná neuróza, nevoľnosť, podráždenie), výrazne harmonizuje detskú psychiku.

Mandarinka posilňuje imunitný systém a podporuje chuť do jedľa preto je skvelá aj pre deti, ktoré majú problém s jedením.

Pokiaľ mandarinku difúzujete pridajte 5 kvapiek na 100 ml vody.

Mandarinku môžte pridať aj do kúpeľa nariedenú v základnom oleji (kokosový, mandľový)