EUR  € / EUR

logo

ČAJOVNÍK esenciálny olej 30 ml

Cena 33.90
Dostupnosť: IHNEĎ ODOSIELAME

100% prírodný, čistý esenciálny olej čajovník. Certifikovaný produkt. Má skvelé antibakteriálne účinky. Vhodný na dezinfekciu.

Cena bez DPH: 33.90
Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
ks

Čajovníkový esenciálny olej

Botanické meno: Malaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil

Krajina pôvodu: Austrália

Metóda extrakcie: Parná destilácia

Časť rastliny : listy

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: Áno

Organický: Áno

Čajovníkový esenciálny olej je k dispozícií aj ako súčasť darčekového setu. GIFT BOX

Vhodný pre začiatočníkov.

Esenciálny olej Tea Tree je jedným z najpopulárnejších esenciálnych olejov, a to z dobrého dôvodu. Pochádza z Austrálie a bežne sa používa na celom svete na rôzne účely. Má liečivú, drevitú arómu a je vynikajúcim doplnkom prírodných sprejov na čistenie domácnosti a dokáže vyčistiť a osviežiť zatuchnuté oblasti.

V Austrálii sa používa po celých 100 rokov a už viac ako sedem desaťročí je dokumentovaný v lekárskych štúdiách pre schopnosť ničiť mnohé kmene baktérií, vírusov a húb.

Funguje ako silný dezinfekčný prostriedok a zároveň je dostatočne šetrný k pokožke, bojuje proti kožným infekciám a rôznym podráždeniam.

Hlavné aktívne zložky čajovníka obsahujú monoterpenoly, monoterpény a seskviterpény. Tieto zlúčeniny poskytujú čajovníkovému oleju svoju antibakteriálnu, protivírusovú a antifungálnu aktivitu.  To je dôvod, prečo sa olej z čajovníka bežne používa aromaticky a lokálne na ničenie baktérií, na boj proti infekciám, ekzémom a na upokojenie kože.

Ďalším benefitom používania tea tree oleja sú vlasy bez lupín, vie upokojiť svrbivú pokožku hlavy.

Pridajte čajovník do rozprašovacej fľaše bieleho octu alebo destilovanej vody, na boj s plesňou v teplej a zaparenej kúpeľni. Zrieďte čajovník v základnom oleji (napr. kokosový alebo mandľový olej) a aplikujte priamo na problémovu pokožku. Rozptyľovanie čajovníka difúzerom v období sezónnych chorôb podporuje zdravšiu kvalitu ovzdušia v domácnosti. Difúzujte v miestnosti, či už v práci, škole alebo doma, pokiaľ chcete zlepšiť dýchanie, uvoľňuje upchaté dýchacie cesty, a dezinfikuje vzduch. Inhalovanie pomáha pri zápaloch dutín, zlepšuje sekréciu hlienu.

POUŽITIE: Aromaterapia, reflexná masáž, Rozptyľovanie difúzerom na 100ml použite 5 kvapky esenciálneho olej, lokálne - zriedený so základným olejom v pomere 1 lyžica - 3 kvapky, čistenie domácnosti, dezinfekcia a čistota.

Viac o účinkoch a použití esenciálneho oleja čajovník si prečítajte na našom blogu