logo

BERGAMOT esenciálny olej 30 ml

Cena 42.00
Dostupnosť: IHNEĎ ODOSIELAME

100% prírodný, čistý esenciálny olej bergamot. Certifikovaný produkt.

circle-empty-check icon Upokojuje

circle-empty-check icon Zlepšuje náladu

circle-empty-check icon Citrusová aróma

circle-empty-check icon Povzbuduje

 

Cena bez DPH: 42.00
Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
ks

Bergamot esenciálny olej

Botanické meno: Citrus bergamia

Krajina pôvodu: Italy, France

Metóda extrakcie: za studena lisovaný

Časť rastliny : ovocná kôra

Životnosť: 1-2 roky

KidSafe: áno

Vhodný pre začiatočníkov.

Bergamot je kráľ medzi citrusovými olejmi. Veľa certifikovaných terapeutov ho nazývá tekúty xanax. Bergamotový esenciálny olej je najlepšia voľba pri depresii.

Bergamot je obľúbený medzi užívateľmi esenciálnych olejov kvôli svojim terapeutickým vlastnostiam a aróme. Jeho vôňa je citrusová s nádychom kvetín, vďaka čomu je špecifická a aj preto je často zložkou v kvalitných parfémoch. Táto úžasná aróma je známa svojou schopnosťou pomáhať posilňovať myseľ a zmierňovať starosti, najmä v časoch smútku a rapídne pomáha pri nespavosti. Je to skvelá alternatíva na spánok pre ľudí, ktorý nemajú radi levanduľu.

Bergamot je šetrný v starostlivosti o pleť a môže pomôcť pri riešení problémov s tínedžerskou pokožkou - mastnou pokožkou. Obľúbené je tiež pridávanie do masážnych zmesí, ktoré pomáhajú znižovať napätie svalov a zmierňujú napätie spôsobené nadmerným namáhaním alebo boľavými svalmi.

Môžte pridať 5 kvapiek na 100 ml do difúzera. Tento olej je skvelý v kobinácii S Patchuli alebo Grepom, kedy pridáte rovnaké množstvo kvapiek.

Pri aplikácii na mastnú pleť so sklonom k vyrážkam ho zrieďte na 1% na tvár a 3% na telo.