logo

Argánový olej 118 ml

 

heart-empty icon Organická produkcia

heart-empty icon Vysokokvalitný základný olej

heart-empty icon 118 ml

Výrobca: PLANT THERAPY
: 24 mesiacov
Dostupnosť: OBJEDNANÝ
21.20 ks

Argánový olej

Botanické meno: Argania spinosa

Krajina pôvodu: Maroko

Metóda extrakcie: lisovaný za studena

Aróma: jemná orechová vôňa

Balenie obsahuje 118 ml 

Aj keď sú alergické reakcie zriedkavé, ľudia s alergiou na orechy by sa pred použitím tohto produktu mali poradiť so svojím lekárom.

Arganový olej vyrábali marockí domorodci už po celé generácie. Plody z arganových lesov, ktoré pokrývajú Maroko sa stali obľúbenou surovinou predovšetkým v kozmetickom priemysle. Pôvodné využitie bolo určené na konzumáciu a zdravý doplnok stravy, na liečenie rôznych rán a ľudové liečiteľstvo.

Arganový olej je čisto organický produkt, ktorý sa extrahuje z jadier arganového stromu. Obsahuje veľké množstvá zdraviu prospešných látok. Patrí medzi ne napríklad vitamín E a mastné kyseliny. Výrobky s arganovým olejom sa stali veľmi populárne predovšetkým vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle. Práve vďaka vyživujúcim účinkom na vlasy a pokožku siahajú po takýchto výrobkoch ženy v každom veku.

Obmedzené množstvo tohto zdroja v Maroku spôsobilo, že cena tohto cenného oleja je drahšia. Kedysi sa tu arganový olej bežne používal v domácnostiach ako u nás olivový olej. Až neskoršie výskumy zistili, že má v sebe množstvo zdraviu prospešných látok a tak sa postupne tento cenný zdroj začal vyvážať do celého sveta.

Tento vzácny olej obsahuje veľké množstvo omega -9 mononenasýtených neesenciálnych kyselín a tiež omega -6 nenasýtených mastných kyselín. Tieto dve zložky podporujú pokožku v jej zdravom stave. Pôsobí priaznivo hlavne na pokožku s akné, pretože práve zložky omega -6 mastných kyselín pôsobia protizápalovo, pokožku krásne hydratuje a tak napomáha lepšiu priepustnosť aktívnych látok do pokožky tela. Výhodou arganového oleja je tiež fakt, že neupcháva póry. Takže je vhodný na akýkoľvek druh pokožky.

Arganový olej je plný antioxidantov a triterpenoidov, ktoré podľa výskumov dokážu priaznivo ovplyvňovať hladinu voľných radikálov v ľudskom tele. Práve voľné radikály spôsobujú tvorbu rakovinových buniek a ďalšie iné chronické ochorenia spôsobené mutáciu zdravých buniek.

Vďaka vitamínu E a mastným kyselinám dokáže arganový olej dokonale hydratovať pokožku celého tela. Táto vlastnosť robí tento olej ideálnym produktom, ktorý prirodzene zvyšuje hydratáciu aj tej najsuchšej pokožke. Je rýchlo a ľahko vstrebateľný, nedráždi pokožku ani v tých najcitlivejších oblastiach a to z neho urobilo skvelý prírodný hydratačný prostriedok na pleť a pokožku. Ľahko sa rozotiera po celom tele. Netreba vynechať ani krk a tvár. Pokožka zostane jemná, vyživená a pružná.

Arganový olej dokáže pôsobiť ako skvelý hydratačný prostriedok, ktorý dodá pokožke žiarivý vzhľad a pravidelným používaním môže dokonca znížiť viditeľnosť vrások. Jeho antioxidačné účinky pôsobia na pokožku blahodárne a zabraňujú jej starnutiu. Dokáže pokožku obnoviť a ponechať jej mladistvý pocit jemnosti.

Ak trpíte lámavými alebo suchými vlasmi, určite vyskúšajte práve arganový olej. Spôsobov, ako ho efektívne použiť je hneď niekoľko. Môžete ho používať pravidelne ako kondicionér alebo ako masky a zábaly. Vlasy budú lesklé, hodvábne a pomôže aj pri štiepení končekov. Korienkom vlasov zasa pomáha zosilnieť a zabraňuje vysúšanie pokožky hlavy a tvorbe lupín.

Mnohí ľudia trpiaci ekzémom a veľmi suchou pokožkou pomáhajú zmierniť podráždenie práve aplikovaním prípravkov z arganového oleja na postihnuté miesta. Látky obsiahnuté v takýchto prípravkoch pomáhajú vďaka vitamínu E a mastných kyselinám vynikajúco zrevitalizovať poškodené miesta na pokožke, zabrániť opätovnému vysušeniu a svrbivosti. Všetky zložky arganového oleja obohacujú pokožku o potrebné živiny a upokojujú podráždené miesta.

Dokonca sa hodí aj pri liečbe akné, kedy mnohé oleje a prípravky s hydratačným efektom môžu vyvolať skôr zhoršenie stavu. Narozdiel od nich pôsobí arganový olej upokojujúco a šetrne. Napomáha aktívnemu hojeniu pokožky a to vďaka obsahu veľkého množstva antioxidantov. Tie sa postarajú o zmiernenie zápalových reakcií a pomáhajú uzdraviť poškodené kožné bunky.

Aplikáciou niekoľkých kvapiek prírodného arganového oleja na pokožku zabezpečíte jej dokonalú hydratáciu. Použiť ho môžete nielen na pokožku, ale aj na vlasy a nechty. Stačí ak si malé množstvo oleja nanesiete na nechtové lôžka a necháte pôsobiť niekoľko minút alebo kľudne aj hodinu. Nechty budú po takejto pravidelnej kúre pevnejšie a prirodzene lesklé.

Antioxidanty, ktoré arganový olej obsahuje, sú všeobecne známe pre svoje hojivé schopnosti. Pomáhajú pokožke, ktorá je podráždená, popraskaná, poškodená, suchá alebo dokonca spálená. Prípravky s arganovým olejom sú veľmi obľúbené pre hydratačné účinky, urýchlenie hojivých procesov a ako prevencia pred vysušenou pokožkou a vlasmi.

Pár kvapiek tohto zázračného tekutého zlata nezabudnite aplikovať pred spaním aj na pokožku nôh. Suché a popraskané päty ocenia zábal, vďaka ktorému sa pokožka v týchto miestach obnoví a hydratuje. Tajomstvo jemnej pokožky na nohách je ale v pravidelnom aplikovaní.

Hlavnou výhodou používania arganového oleja je to, že ho môžete v prírodnej forme používať takmer na všetko. Jeho čistá prírodná forma sa dá používať priamo z fľaše, v ktorej ste tento vzácny olej kúpili. Stačí z nej použiť pár kvapiek, zatvoriť a položiť na chladnejšie a tmavšie miesto.